w

Urodziny Skody Octavii

Skoda Octavia,najlepiej sprzedający się model Skody,świętuje w tym roku 59 urodziny.Produkcja pierwszego samochodu o tej nazwie,następcy Skody 440,znanej również pod nazwą Spartak,rozpoczęła się w styczniu 1959.

Obowiązujące wówczas numery identyfikacyjne modeli zostały zastąpione nazwami-Skoda 440 stała się Octavią,nazwę Skoda 445 zmieniono na Octavia Super,a Skodę 450 nazwano Felicią.

Nasz nowy pojazd ma nową nazwę,Skoda Octavia,ponieważ to to ósmy model produkowany przez naszą państwową spółkę-można przeczytać w firmowym czasopiśmie „Ventil” z 6 stycznia 1959.Nazwa Skoda Octavia powróciła do portfolio Skody na początku lat 90.Nazwany tak samochód stał się pierwszym produkowanym przez czeski koncern po dołączeniu do grupy Volkswagena.

Wstępne ustalenia i pierwszy prototyp zostały przygotowane w 1992.W 2000 roku na rynku pojawiła się nowa,unowocześniona wersja,która jest nadal produkowana pod nazwą Octavia Tour.W lutym 2004 roku firma wypuściła Skodę Octavia drugiego pokolenia,która następnie przeszła lifting w 2008 roku.Największy czeski  producent samochodów,sprzedał do dziś 4 mln samochodów Skoda Octavia na całym świecie.

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Jak poradzić sobie ze złamanym kluczykiem?

Corvette ZR1 z klocków Lego Technic