w

Nissan Skyline R32

Nissan Skyline to sportowy samochód produkowany przez japoński koncern. Marzenie każdego z tunerów. Często jest wykorzystywany jest do wyścigów Drag Race.

Skyline R32 pojawił się na rynku w maju 1989r. Równocześnie po 16 latach przerwy na ósmym modelu Skyline’a pojawił się emblemat GT-R. Wielki powrót nie był przypadkiem. Nissan w latach 80’ brał udział w wyścigach Grupy A. wystawiając Skyline’a w wersji GTS-R.W 1989r. wystawiono R32 w wersji GT-R. Samochód wyposażono w napęd na dwie osie, 5-biegową manualną skrzynię i dwie turbosprężarki z ceramicznymi wirnikami. Pod maską znalazła się 6-cylindrowa, rzędowa jednostka o pojemności 2,6l. Oprócz tego zastosowano hydrauliczny system tylnych kół skrętnych (HICAS). GT-R miał o wiele większą chłodnicę powietrza doładowanego, większe hamulce i aluminiową maskę. Ze względu na japońskie przepisy, zaniżono faktyczne osiągi samochodu. Oficjalnie posiadał 280KM (w rzeczywistości 320KM).

Głównym celem GT-R’a było pobicie rekordu okrążenia na północnej pętli toru Nurburgring. Rekord ten ustanowiono samochodem Porsche 944 (8min 45s). Kierowca testowy Nissana Hiroyoshi Katoh był jednak o 20 sekund lepszy. GT-R w latach 1989 – 1993 startował w 29 wyścigach. Wszystkie wygrał.

Skyline R34 GT-R nigdy nie był produkowany z kierownicą po lewej stronie. Dlatego samochód ten jest tak rzadko spotykany na naszych, europejskich drogach. Nie brakuje jednak pasjonatów, którzy nie poddają się i przerabiają „Godzille” na wersję z kierownicą po lewej stronie.

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Jak jeździć oszczędnie?

Czarny pojedynek:Mercedes C63 AMG vs BMW M4